Zwisające…POMYSŁY

Posiadasz w domu stare szafki, półki, deski, które zalegają na strychu czy w piwnicy? Zastanawiasz się wyrzucać…zostawić…oddać…Nic z tych rzeczy. Nadaj im nowe życie! Możesz stworzyć z części starych mebli świetne NOWE meble, które nadadzą nowego stylu twemu mieszkaniu. W poszukiwaniu inspiracji natknęłam się na fantastyczne „zwisające” meble. Mam nadzieję, że Was również zainspirują i nakłonią do odświeżenia wystroju waszych domów. Poniżej kilka wskazówek jak to zrobić:).

 

Do wykonania zwisającej półki potrzebujemy:

1. Grubą linę lub łańcuch. Można je zakupić w każdym markecie budowlanym.

What You Need: Sisal Rope

 

2. Pręt drewniany meblowy (który potniemy na kawałki) lub kołki meblowe.

What You Need: Twelve Dowel Pieces

3.  Deski drewniane lub półki/drzwiczki/ścianki ze starych szafek

Drewno konstrukcyjne NIEHEBLOWANE

4. Wkrętarka lub wiertarka

Wiertarko- wkrętarka akumulatorowa 6391DWAE 18V Makita

5. Wiertło łopatkowe do drewna ( rozmiar uzależniony jest od grubości liny jaką posiadacie)

KIEDY MAMY JUŻ WSZYSTKO MOŻEMY PRZYSTĄPIĆ DO DZIAŁANIA:)

1. Wywierć otwór w każdym rogu deski

Prepare the Boards

 

2. Kiedy już mamy otwory możemy przystąpić do przeciągania sznura.

Step 2: Thread the Rope

 

3. Aby półki utrzymały się na miejscu przełóż przez skręt liny drewniane kołki lub kawałki pręta meblowego.

Set and Secure the Shelves

 

4. Teraz już możesz zawiesić swój nowy mebel na wcześniej przygotowanym miejscu

Use a Plant Hook

 

5. Kiedy już półka wisi na swoim miejscu możesz przystąpić do układania na niej potrzebnych lub mniej potrzebnych rzeczy:)

Make It Yours

 

PONIŻEJ JESZCZE KILKA INSPIRACJI „DOMOWYCH WISIELCÓW”

Stolik nocny w wersji wiszącej:)

bedside table / 79 Ideas: ideas:

Wiszący parapet

Garderobowy zwis

Rope-Shelf-via-Folklore-London-Remodelista

Kuchnia

Utilizando una cuerda resistente para estantes colgantes:

 

Moje ulubione

Hanging nap nook:

Na stalowych linkach też nieźle wygląda

driftwood shelves, display shelving, shelving system, shelves, custom,handcrafted,reclaimed shelf on Etsy, $169.00:

Poduszkowiec

Creative Ways to Use Rope:  Gosh, I like this idea of shelving created by using rope...pretty cool:

Wiszący bibelotnik

I need this rope shelf! I absolutely love it!:

Mam nadzieję, że tak jak ja zaraz przystąpicie do działania i stworzycie unikalne meble wg własnego projektu. Jak widzicie półki mogą mieć różne długości, szerokości, grubości oraz kształty. „Wisielca na bibeloty” można powiesić na sznurkach, linkach stalowych łańcuchach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło:

www.praktiker.pl

www.leroymerlin.pl

pinterest.com.pl

www.myhomeideas.com

www.ferrodo-poznan.com.pl

 

Świąteczne z natury

Idą święta. Supermarkety są już od dłuższego czasu przesycone dekoracjami świątecznymi, od których emanuje tandeta i zbyt duża ilość czerwonego koloru. Moim zdaniem kupowanie sztucznych dekoracji świątecznych każdego roku jest po prostu masową produkcją śmieci, za które płacimy dwa razy. Raz, kiedy je kupujemy, a drugi kiedy płacimy za ich wywóz. Jeszcze kilkanaście lat temu nie było tego całego przepychu i plastikowej tandety. Nie było tej „sprzedaży świąt”, która zaczyna się już 2 listopada. Gdzieś ten klimat uciekł w tej erze konsumpcji.

Po co wydawać krocie na plastik i jakieś „migadełka”, po co? co rok kupować sztuczną plastikową choinkę, jedna wystarczy wam na jakieś 450 lat.

Jest wiele inspiracji w sieci, które mogą wam pomóc w dekoracji domu, oraz stworzeniu niepowtarzalnego świątecznego klimatu. Szyszki, orzeszki, łupiny, gałązki, kawałki materiału, nawet wydmuszki z jajek. Ze wszystkiego można zrobić świetne dekoracje świąteczne. Wystarczy trochę czasu, inspiracji i serca, a święta nie będą plastikowe.

Poniżej kilka inspiracji jakie znalazłam w necie. Ja na pewno skorzystam. Może macie też inne pomysły? Czekam na zdjęcia waszych dekoracji świątecznych. Oczywiście wykonanych własnoręcznie z naturalnych zasobów.

1 2 3 4 5 6 7

źródło zdjęć:

www.pinterest.com

 

Jesienne klimaty…także w domu

Jesień zawsze nadchodzi za szybko. Jest to przykra informacja, że lato się skończyło i nadchodzą chłodne, deszczowe, szare dni. Lecz bez obaw lato znowu przyjdzie. 🙂 . Jesień mimo wszystko jest to niezwykle urokliwa pora roku, nie bez przyczyny w Polsce często nazywana „złotą”. Możemy także zauważyć dobre aspekty tego nużącego okresu, mianowicie chodzi mi tutaj o przepiękną paletę kolorów, odcienie żółci, czerwieni, złota. Kolory te zachwycają, wzruszają i zachęcają do refleksji.  Spacerując pośród jesiennych drzew można zaczerpnąć odrobinę inspiracji, jak ocieplić wizualnie mieszkanie. Do dekoracji i nadania większej przytulności możemy wykorzystać wiele jesiennych darów natury. 🙂 Mam dla was kilka pomysłów na drobne jesienne dekoracje, które nadadzą ciepła w mieszkaniu i sprawią, że jesień nie będzie tylko deszczową, chłodną porą.

I.  JESIENNE LAMPIONY

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić przed przystąpieniem do wykonania lampionów jest….pozbieranie liści hehe. Liście mogą mieć różne kształty i kolory.

 

Upewnij się, czy liście na pewno są suche. Możesz to zrobić za pomocą ręcznika papierowego.

Jeżeli liście są mokre lub wilgotne rozłóż je na gazecie.

 

Następnie zamknij gazetę i cierpliwie czekaj, aż liście będą suche. Myślę, że dzień lub dwa starczy.

 

Kiedy liście są już suche możemy przystąpić do działania. Przygotuj słoiki klej do decoupage (mod podge – można go kupić np. na allegro), pędzel, świece.

Nanieś na słoik warstwę kleju.

 

Przed przyklejaniem liści należy obciąć tzw. „ogonek”. Przyklej liść do słoika, a następnie posmaruj go klejem

 

Gotowe! Teraz już tylko czekanie. Słoiki muszą schnąć przez 24 godziny.

Po wyschnięciu możemy cieszyć się pięknymi jesiennymi lampionami.:-)

Glue leaves to mason jars for Fall lighting. Such a neat, simple idea!:

II. Żołędzie

Żołędzie kojarzą mi się z jesienią. Możemy je wykorzystać do dekoracji. Poniżej kilka żołędziowych propozycji.

Żołędzie można wcześniej polakierować aby ładnie wyglądały.

http://farm9.staticflickr.com/8319/8021647701_e71e5f68d5.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8451/8012199976_375cbece05.jpg

http://farm9.staticflickr.com/8462/8021644559_6d236764e2.jpg

III. Dynia

Nareszcie nadchodzi sezon na dynie. Moje w ogródku już są bardzo duże, ale jeszcze chwilę poczekam. Dynie nie tylko doskonale nadają się na placki, zupy, przetwory. Otóż dynia fantastycznie sprawdza się jako dekoracja. Poniżej kilka zdjęć z wykorzystaniem dyni jako dekoracji, które bardzo mi się spodobały.

fall-decor-2014

fall-decor-2014

fall-decor-2014

fall-decor-2014

fall-decor-2014

Mam nadzieję, że chociaż trochę poczuliście się zainspirowani. Zachęcam do dekoracji jesiennych. Macie jeszcze trochę czasu, aż nastanie ta „polska złota jesień”, ale warto powoli się przygotować. 🙂

źrógdło:

pl.pinterest.com

Klamerki…

Trochę historii

„Nowożytne dzieje klamerki ze sprężynką to niezwykła historia, przywodząca ma myśl darwinowską selekcję. W latach 1852-87 amerykański urząd patentowy wydał 146 odrębnych patentów na spinacze do bielizny. Pierwszy projekt przypominający nowoczesną klamerkę został opatentowany w 1853 roku przez Davida M. Smitha, płodnego amerykańskiego wynalazcę ze stanu Vermont. Smith wynalazł również zamek szyfrowy, zabierak tokarski (stosowany przy toczeniu lub szlifowaniu metalowych przedmiotów) i sprężynę do pudełka od zapałek. Jego „sprężynowa klamra do wieszania ubrań na sznurku” to elegancki model zbudowany z „dwóch dźwigni” tak połączonych, że „ kiedy ściskane są dwa dłuższe ramiona, rozwierają się dwa krótsze”.

 

Projekt Smitha został ulepszony w 1887 roku, kiedy swój pomysł opatentował inny wynalazca z Vermont, Solon E. Moore; jego wkład to „sprężynowy przegub”, wykonany z pojedynczego kawałka drutu, który połączył dwa rowkowane kawałki drewna w centralnym punkcie klamerki. Konstrukcja Moore’a miała tę zaletę, że była mocna – bezpiecznie przytrzymywała bieliznę na sznurku – i łatwa w produkcji.
Liczne inne wzory z tej epoki – na przykład pokaźnych rozmiarów „ulepszona klamerka” Edmunda Krelwitza, wykonana z „jednego paska blachy”, który został „wygięty w kształcie litery U” – nie przetrwały próby czasu.
Tak więc Vermont okazał się Doliną Krzemową dziewiętnastowiecznych technologii klamerek do bielizny, ale wcześniejsza historia tego niewielkiego przedmiotu jest mniej przejrzysta.
Podobny pomysł mieli już brytyjscy koloniści. Barbara Suit Janssen, kurator w Narodowym Muzeum Historii Amerykańskiej, opowiada, że ówczesne klamerki były ręcznie wykonywane, wycinane z drewna.
Pierwszy amerykański patent na klamerkę do bielizny pochodzi z 1832 roku. Ale model autorstwa wynalazcy Samuela Pryora cztery lata później spłonął w pożarze, który zniszczył biuro amerykańskiego urzędu patentowego. Dopiero pod koniec lat czterdziestych XIX wieku tego rodzaju klamerki weszły do masowej produkcji.
Dawne wzory to na ogół jeden rozwidlony kawałek drewna z gałką na szczycie. We wniosku patentowym swojej dwuczęściowej klamerki David Smith wyjaśniał, iż zaletą sprężynowego zacisku jest to, że „wiatr nie zerwie go ze sznurka, jak to się zdarza ze zwykłymi klamerkami, co jest poważnym problemem dla praczek”.
W epoce pralek i suszarek klamerka nie zniknęła, być może dlatego, że jest przydatna w różnych projektach rzemieślniczych oraz łatwo z niej wykonać renifera. Jednak ta branża podupadła, a wielu amerykańskich producentów klamerek zamknęło interes.”

 

Klamerki możemy wykorzystać nie tylko do wieszania prania. Klamerki są fantastycznym dodatkiem do dekoracji domu, zrobienia ciekawych zabawek, czy świątecznych ozdób. Wystarczy dobry pomysł:) Znalazłam kilka fajnych pomysłów na wykorzystanie klamerek. Może coś was zainspiruje i sami zaczniecie tworzyć ciekawe dekoracje.

 

klamerki

klamerki 2

 

 

 

idea for christmas clothespin

 

 

50 Soluciones prácticas vida1

 

50 Soluciones prácticas vida2

clothespins on a tuna can, can make a bunch, also for a planter

 

DIY clothespin chandelier. Imagine how cool it would be with colored/painted clothespins too! This is the only chandelier I will ever be able to afford.lmao

 

 

Whip up a Scandinavian-style table protector from–get this–wooden clothespins and floral wire. Oslo-born crafter Paul Lowe shares his easy how-to in Sweet Paul Eat and Make ($30; Houghton Mifflin Harcourt). Simply disassemble 40 clothespins, lay them flat side down, and drill a hole in each, about ½ inch from the tapered end. Thread the pins onto the wire with the double-notched sides facing right, as shown. Then, pull the wire into a circle and twist the ends to secure. You'll be done before the kettle boils.

 

Jak widzicie klamerki to takie małe rzeczy a można z niech na prawdę wiele zrobić:) Twórzcie dekoracje!!! I dzielcie się nimi.:)

źródło:

pl.pinterest.com

http://best4ever.blox.pl

 

Dzień ojca

Wszystkim tatom życzymy wszystkiego najlepszego w tym wyjątkowym dniu. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent dla taty.

Bardzo popularnym prezentem a właściwie poczęstunkiem jest tort. Tort jest dobry na każdą okazję: urodziny, imieniny, wesele, dzień dziecka i dzień ojca Też;). O to kilka propozycji tortów których wcale nie musicie piec:-)  a z pewnością ucieszą i będą smakować:-D

 

prezent 6

prezent2

 

prezent3

 

Wykonanie koszyczkaprezent4

 

SONY DSC

SONY DSC

prezent5

 

prezent8

 

 

 

prezent9

Mam nadzieję że zrobicie coś własnoręcznie a nie kupicie jakiegoś gotowca. Prezenty robione ręcznie są bardziej cenne:).

 

 

 

źródło:

https://pl.pinterest.com

 

Swetry do ubierania…poduszek

Któż z nas nie posiada w domu grubych, cienkich,  gryzących i niemodnych swetrów. Jeżeli zalegają wam w szafie lub chcecie się ich pozbyć….stop!

Swetry, sweterki, można wykorzystać nie tylko do ubrania. Istnieje wiele ciekawych pomysłów aby wyczarować z naszych wełniaków cudowne rzeczy.

Jeden z moich ulubionych….Etui na butelkę. Myślę, że to fantastyczny pomysł na opakowanie prezentu, nie tylko butelki z winem.:)

 

swetry1

Bardzo fajnym sposobem na wykorzystanie swetrów jest wykorzystanie ich jako pokrowce na jaśki, poduszki itp. Zrobienie takiego gadżetu jest bardzo proste. Zresztą sami możecie zobaczyć, poniżej przykład. Oczywiście jeśli macie inny pomysł na wykonanie takiej poszewki możecie się pochwalić. Napiszcie maila na sklep@art4wall.com.pl.

swetry 2

Poniżej wrzucam rewelacyjne zastosowania swetrów nie tylko na poduszki. Powiem wam że sama byłam zaskoczona kiedy oglądałam te zdjęcia.

 

Pamiętajcie o czworonogach:)

swetry 3

 

swetry 4

 

swetry 5

 

swetry 6

 

swetry 7

 

swetry 8

 

swetry 9

 

swetry 10

 

swetry 11

 

swetry 12

 

Jeżeli nie macie wystarczającej ilości swetrów, proponuję wybrać się do sklepów z używaną odzieżą, gdzie za parę groszy możecie kupić naprawdę fajne rzeczy.

 

 

Źródło: https://pl.pinterest.com

Palety – ciekawe pomysły

Czym są palety?

Zacznijmy od tego czym w ogóle jest paleta. Otóż paleta jest to platforma, która przeznaczona jest do przenoszenia i składowania towarów. Palety tworzy się z drewna w standardowych wymiarach (1000 mm x 1200 mm oraz 800 mm x 1200 mm). Palety głównie stosowane są jako sztywne podłoże, na którym układa się drobniejsze towary, opakowania, aby można było je transportować w większej ilości. Palety zaprojektowane są tak aby można je było podnosić za pomocą wózków widłowych.

palety2

 

Trochę historii

Pierwsza paleta została wyprodukowana około 1950 roku przez BT Industries, szwedzki koncern. Była ona wówczas wyprodukowana z myślą o wszystkich rodzajach wózków widłowych, mogąca służyć jako drewniana platforma do przechowywania i transportowania towarów. W europie najbardziej powszechna jest europaleta oznaczona z boku napisem EUR, o wadze około 25 kg i rozmiarach 800 x 1200 mm.

Zauważyłam, że od jakiegoś czasu modne stały się meble wykonane z palet. Internet jest wręcz zasypany cudami jakie można wyczarować właśnie z tych konstrukcji, Można stworzyć z nich praktycznie każdy mebel od łóżka po kwietnik. Poszukałam trochę zdjęć i wybrałam te najlepsze.:)

palety11

Skąd palety?

Palety można zakupić w wielu miejscach. Stosuje się je w każdym supermarkecie czy na budowach. Można więc grzecznie poprosić i może uda się dostać jakieś nawet w gratisie. Jeżeli nie da rady to proponuję wybrać się do skupu palet, gdzie można je również zakupić. Poszukajmy na różnych aukcjach internetowych typu oddam, sprzedam, zamienię – pewnie się coś znajdzie. Ceny wahają cię w granicy 15 – 35 zł.

 

palety10

palety9

palety8

Kiedy już wejdziemy w posiadanie palet, trzeba je przygotować. Wyczyścić, usunąć drzazgi, nierówności, wystające gwoździe. Następnym krokiem jest szlifowanie (technika dowolna). Kiedy już dokładnie wyszlifujemy paletę, możemy przejść do zabezpieczenia drewna, surowe drewno warto jest zagruntować. Jeżeli chcemy zostawić naszą paletę w naturalnym kolorze, możemy wykorzystać bezbarwny lakier do drewna. Jeżeli chcemy całkowicie zmienić kolor palet na przykład na kolor zielony, niebieski czy jakikolwiek inny, można obejść się bez gruntowania.

 

palety7

palety6

palety4

palety3

palety1

palety 13

 

palety 14

 

palety14

 

palety15

 

palety16

 

Mam nadzieję że choć trochę was zainspirowały meble wykonane z palet i znajdziecie czas, aby zrobić sobie na przykład wygodną huśtawkę;).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło:

http://pl.wikipedia.org

http://www.palety-darex.pl

https://www.pinterest.com

http://www.domosfera.pl

http://gadzetomania.pl

Coś dla pupila

Jeżeli posiadacie zwierzaki, to aranżując mieszkanie musimy o nich pamiętać. Najważniejsze jest to aby nasza aranżacja była bezpieczna dla naszych czworonogów. Zauważyłam, że wiele osób o tym nie myśli i naraża zwierzaki na niebezpieczeństwo. Szperając w internecie znalazłam wiele fajnych pomysłów urządzenia „mieszkanka dla pupila”.

pupil1

pupil3

pupil_domek_dla_kota

pupil4

 

pupil_8

pupil_szafka_na_jedzenie

pupil_łozko

pupil_kicia5

pupil_buda_modern2

 

pupil_cat_koło

pupil_6

pupil_7

 

Czekam na wasze pomysły. Pamiętajcie najważniejsza jest wyobraźnia. Ale w tym wypadku również zdrowy rozsądek.:) Wszelkiego rodzaju tabliczki, naklejki i szablony malarskie potrzebne do stworzenia oryginalnej ozdoby „domku” pupila możecie zamówić w sklepie www.art4wall.com.pl  składając zamówienie indywidualne.

źródło:

http://www.womansday.com

https://www.pinterest.com

 

Butelki, lampiony, świeczniki…zrób to sama

W końcu cieplej, słońce, lato. Wreszcie jest okazja, aby wieczory spędzać pod chmurką. Przygotowałam kilka pomysłów jak zrobić świeczniki, które możemy używać zarówno w domu jak i na dworze. Z pewnością w każdym domu znajdą się puste szklane butelki po winie, piwie, oliwie z oliwek itp. Zamiast je bezsensownie wyrzucać możemy zrobić fajną dekorację.

Krok po kroku pokarzę jak wykonać taki szklany lampion. Uwaga! nie jest to proste zadanie.

Do wykonania dekoracji potrzebujemy:

– butelkę lub butelki – ilość dowolna,

– gumowe rękawiczki dla bezpieczeństwa,

– okulary ochronne dla bezpieczeństwa ,

– miskę,

– kostki lodu,

– sznurek,

– łatwopalną substancję np. zmywacz do paznokci,

– zapałki lub zapalniczkę,

– papier ścierny,

– dobry pomysł na dekorację

 

1. Znuż sznurek w zmywaczu do paznokci lub innej łatwopalnej substancji.

2. Owiń nasączonym sznurkiem butelkę w miejscu gdzie ma zostać rozcięta. Zawiąż na węzeł.

3. Zapalniczką lub zapałkami podpal sznurek. Obracaj butelkę aby sznurek podpalił się cały.

4. Włóż butelkę do miski z wodą i z lodem

butelka2

5. Jeżeli misja się powiodła została nam ostra krawędź, którą musimy zetrzeć papierem ściernym.

butelka3

6. Kiedy krawędź jest już gładka możemy przystąpić do zdobienia naszego lampionu. Możesz też zostawić go w takiej prostej postaci:)

7. Butelkę możesz dowolnie udekorować. Np brokatem, naklejkami, farbą….PAMIĘTAJ NAJWAŻNIEJSZA JEST WYOBRAŹNIA, A POTEM TO JUŻ Z GÓRKI.

W przypadku tej butelki zostały użyte naklejki w kształcie kółek oraz złota farba w sprayu. Możesz użyć naklejek o dowolnym kształcie. Możesz zamówić takie w naszym sklepie www.art4wall.com.pl składając zamówienie indywidualne.:)

butelka4

I wreszcie efekt końcowy.

butelka5

 

butelka1

Piękna stylowa dekoracja.

Jeszcze kilka fajnych pomysłów z wykorzystaniem przeciętej butelki:

butelka_swiecznik3

 

butelka_swiecznik2

 

 

źródło:

-weddingbycolor

-madamecriativa

-nashville.wedding101

architectureartdesigns

Mała galeria sztuki

Fajnym pomysłem na udekorowanie ścian są również ramki na dzieła plastyczne dzieci. kiedy już braknie miejsca na lodówce i szafkach zachęcam do zrobienia właśnie takiej małej galerii sztuki:).

dla_dzieci10

Do wykonania potrzebne będzie:

 – ramki – ilość i wielkość zależy od Ciebie
– farba w sprayu – dowolny kolor
– haczyki do wkręcenia – po dwa na każdą ramkę
– żyłka lub sznurek
– klamerki
– szczypce
– młotek/wkrętarka
– nożyczki
– miarka

1. Zacznij od ustawienia ramek najlepiej w miejscu, którym niema pyłu ani kurzu. Ułuż jedną obok drugiej, a następnie dokładnie pomaluj farbą w sprayu na dowolny kolor.

dla_dzieci11

 

2. Kiedy ramki już wyschną możemy przystąpić do zabawy.

 

dla_dzieci12

 

3.  Zacznij od odmierzenia miejsca w którym przykręcisz lub wbijesz haczyki po obu stronach ramy. Kiedy już odmierzysz z jednej i drugiej strony, wbij w te miejsca haczyki, a  następnie przeciągnij przez nie żyłkę lub sznurek. Odetnij nadmiar żyłki. Na sznurku przypnij klamerki.

 

dla_dzieci13

4. Kiedy już do każdej ramki zostały wkręcone haczyki i przeciągnięto sznurek…. Możesz podziwiać swoje dzieło. Kolejnym etapem jest powieszenie ramek na ścianie.

dla_dzieci14

Takie ramki sprawdzają się nie tylko w pokoju dziecięcym, lecz są znakomitą alternatywą dla ramek na sdjęcia. W takiej większej ramie możesz przeciągnąć więcej sznurków i na klamerkach wieszać zdjęcia.

 

ramki

 

 

źródło. http://www.thecaterpillaryears.com/

https://pl.pinterest.com/