Utrwalenie kolorów jesieni

I więcej słońca było podczas wakacji, tym intensywniejsze i wyrazistsze są kolory jesieni. Idealnie odwzorowują to liście drzew. Podczas suchej słonecznej październikowej pogody. Wybierz się na spacer z wiklinowym koszem i nazbieraj liści o rozmaitych kolorach. Trudno opisać poszczególne barwy, bo kolory przyprawiają o zawrót głowy – odcienie złota, pomarańczy, żółci, purpury, fioletu po prostu KOLORY JESIENI!

Kiedy już nazbierałeś pełny kosz liści możesz zabrać się za tworzenie kolorowej kompozycji. Do stworzenia dekoracji potrzebna nam będzie:

– gliceryna – można ją kupić w aptece lub sklepach z kosmetykami.

– kwasek cytrynowy

– barwniki (opcjonalnie)

Przygotowujemy roztwór:

Na dwie miarki gorącej wody bierzemy jedną miarkę gliceryny. Mieszamy i energicznie potrząsamy, dosypujemy odrobinę kwasku cytrynowego, który utrwali kolory. Gliceryna powoduje rozkład chlorofilu, więc jeśli tego nie zrobimy, liście się przebarwią. Można też do roztworu dodać barwnik – zielony, czerwony, pomarańczowy, amarantowy – i podkręcić naturalne odcienie.

Kiedy już zatrzymamy proces przebarwiania się liści możemy przystąpić do działania. Tym razem dorzucam kilka inspiracji. Liczę na twoją wyobraźnię…potem już z górki. Czekam na wasze zdjęcia jesiennych dekoracji.

jesienne dekoracje w szkle

 

 

 

 

 

 

źródło

www.werandacountry.pl

pl.pinterest.com

www.art4wall.com.pl