Mała galeria sztukiFajnym pomysłem na udekorowanie ścian są również ramki na dzieła plastyczne dzieci. kiedy już braknie miejsca na lodówce i szafkach zachęcam do zrobienia właśnie takiej małej galerii sztuki:).

dla_dzieci10

Do wykonania potrzebne będzie:

 – ramki – ilość i wielkość zależy od Ciebie
– farba w sprayu – dowolny kolor
– haczyki do wkręcenia – po dwa na każdą ramkę
– żyłka lub sznurek
– klamerki
– szczypce
– młotek/wkrętarka
– nożyczki
– miarka

1. Zacznij od ustawienia ramek najlepiej w miejscu, którym niema pyłu ani kurzu. Ułuż jedną obok drugiej, a następnie dokładnie pomaluj farbą w sprayu na dowolny kolor.

dla_dzieci11

 

2. Kiedy ramki już wyschną możemy przystąpić do zabawy.

 

dla_dzieci12

 

3.  Zacznij od odmierzenia miejsca w którym przykręcisz lub wbijesz haczyki po obu stronach ramy. Kiedy już odmierzysz z jednej i drugiej strony, wbij w te miejsca haczyki, a  następnie przeciągnij przez nie żyłkę lub sznurek. Odetnij nadmiar żyłki. Na sznurku przypnij klamerki.

 

dla_dzieci13

4. Kiedy już do każdej ramki zostały wkręcone haczyki i przeciągnięto sznurek…. Możesz podziwiać swoje dzieło. Kolejnym etapem jest powieszenie ramek na ścianie.

dla_dzieci14

Takie ramki sprawdzają się nie tylko w pokoju dziecięcym, lecz są znakomitą alternatywą dla ramek na sdjęcia. W takiej większej ramie możesz przeciągnąć więcej sznurków i na klamerkach wieszać zdjęcia.

 

ramki

 

 

źródło. http://www.thecaterpillaryears.com/

https://pl.pinterest.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *